Geologai mato galimybių Vilkaviškį šildyti žemės gelmių energija

Vilkaviškyje geologai šiuo metu vykdo skaičiavimus, kaip miestą būtų galima šildyti naudojant žemės gelmėse esančią šilumą – geoterinę energiją.

„Geologai ieškojo naftos ir išgręžė visą eilę gyvųjų gręžinių“, - sako Lietuvos geotermijos asociacijos pirmininko pavaduotojas profesorius Saulius Šliaupa konferencijos „Geotermija - Atsinaujinančiųjų išteklių energetikos įstatymo įgyvendinimas“ metu.

Galimybės šildyti miestą žemės gelmėse esančiais ištekliais jau buvo pristatytos Vilkaviškio miesto tarybai, skaičiuojama, jog geoterminis miesto šildymo potencialas gali siekti iki 5 megavatų ir daugiau.

Pasak S. Šliaupos, tikėtina, kad jei visi skaičiavimai atitiks tyrėjų lūkesčius ir bus įgyvendinti atitinkami techniniai darbai, po kelių metų galima tikėtis pamatyti geroterminės energijos panaudojimą Vilkaviškio mieste.

Geoterminės energijos ištekliai gali būti naudojami ne tik Vilkaviškyje, bet ir Palangoje, Šilutėje bei kituose Vakarų ir Vidurio Lietuvos miestuose.

Deja, tyrimai rodo, kad Rytų Lietuvoje yra dvigubai mažesnis geoteriminės šilumos srautas nei Vakarų Lietuvoje, tad sostinei toks šildymo būdas yra mažiau aktualus.

Skaitykite daugiau www.delfi.lt

Naujienų kategorijos

Paieška

Naudingos nuorodos

Tarptautinė geotermijos asociacija 

www.geothermal-energy.org

Energetikos ministerija 

www.enmin.lt

Lietuvos vėjo elektrinių asociacija

www.lvea.lt

Lietuvos saulės energetikų asociacija

www.lsea.lt

Lietuvos hidroenergetikų asociacija 

www.hidro.lt

Lietuvos biomasės energetikos asociacija 

www.biokuras.lt

Lietuvos atsinaujinančių išteklių energetikos asociacija 

www.laiea.lt

Kauno Regioninė Energetikos Agentūra

www.krea.lt